Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: W byłym internacie powstało 25 lokali mieszkalnych!

Główna treść

W byłym internacie powstało 25 lokali mieszkalnych!

Zakończyły się prace przy przebudowie i adaptacji internatu na mieszkania socjalne i komunalne. W byłym budynku interatu powstało łącznie 25 lokali. Wykonawcą zadania była firma FHU „HYDRO-WIT” Andrzeja Witosa.

  • Obecnie kończymy procedury odbiorowe. Zainteresowanych proszę o nieskładanie wniosków do czasu, aż zostanie oficjalnie ogłoszone – poinformował burmistrz Adam Zielnik.

Jak już pisaliśmy, w budynku, który jest współwłasnością gminy, powiatu i skarbu państwa, powstało łącznie 25 lokali. Na I piętrze wydzielono 13 mieszkań, (4 jednopokojowe i 9 dwupokojowych) a na II piętrze 12 mieszkań (2 jednopokojowe i 10 dwupokojowych). Na mieszkanie jednopokojowe składa się przedpokój z wnęką kuchenną, łazienka i pokój. Z kolei na dwupokojowe: przedsionek, łazienka, pokój dzienny z aneksem kuchennym (w jednym przypadku z wydzieloną kuchnią), oraz sypialnia.
Układ komunikacji wspólnej pozostał bez zmian względem pierwotnego budynku, są to dwie klatki schodowe i wspólne korytarze. Część piwnicy zaadaptowano pod komórki lokatorskie w liczbie 25 (jedna komórka na jedno mieszkanie). Powstały one jako wydzielone boksy w istniejących pomieszczeniach lub z istniejących pomieszczeń. Prace objęły ponadto przebudowę wszystkich instalacji wewnętrznych, wymianę zaworów i skrzynek hydrantowych wraz z osprzętem oraz budowę podjazdu dla osób niepełnosprawnych.

Mieszkania w internacie to kolejny etap w ramach autorskiego programu gminnego ”mieszkanie plus”. W pierwszym etapie, z inicjatywy burmistrza Adama Zielnika, w zmodernizowanym budynku byłego hotelu, powstało 48 nowoczesnych mieszkań. Były to pierwsze od przeszło trzydziestu lat lokale komunalne oddane do użytku mieszkańcom gminy.