- Stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na 2022 rok
- Harmonogram wywozu śmieci na rok 2022 r.
- Wywóz odpadów wielkogabarytowych
- Przeterminowane leki przynieś do apteki!
- Jak segregować odpady?
- Najczęstsze pytania i odpowiedzi
- Obowiązujące przepisy
- Program usuwania azbestu i wyrobów azbestowych dla Gminy Wolbrom
- Ewidencja zbiorników bezodpływowych
- Wypowiedzenie starej umowy
Urzędnicy zajmujący się zbieraniem deklaracji śmieciowych, czyli dotyczących opłat za odpady komunalne często odpowiadają na pytanie w jaki sposób można udowodnić, że osoba zameldowana w gospodarstwie faktycznie w nim nie przebywa (bo pracuje za granicą, uczy się w innym mieście) i płaci za śmieci gdzie indziej. Zgodnie z zasadą, że za śmieci będziemy w Polsce płacić tylko raz, w miejscu zameldowania dopuszczone jest wskazanie, że opłatę wniesiemy w innym miejscu. Trzeba to jednak udokumentować.
Jak wyjaśnia kierownik Referatu Podatków UMiG Wolbrom Władysława Stojek, tego typu rozbieżności, występujące między liczbą osób zamieszkałych, a liczbą osób zameldowanych w nieruchomościach wskazanych w składanych deklaracjach, właściciele nieruchomości mogą wyjaśnić, zgodnie z uchwałą Nr XXXII /204/2013 Rady Miejskiej w Wolbromiu z 4 lutego 2013r., dołączając do stosownej deklaracji dokument, potwierdzający zamieszkanie osób w innej gminie, kraju lub innym niż miejsce zameldowania. Do wyjaśnienia rozbieżności może służyć również dostarczenie (na wniosek składającego deklarację) oświadczenia złożonego pod rygorem odpowiedzialności karnej za fałszywe zeznania. W razie ewentualnej kontroli trzeba będzie wykazać się posiadaniem np. dowodów wpłaty za śmieci opłacane w innym miejscu.
*Przykładowe oświadczenie składane do deklaracji w przypadku, gdy nieruchomość zamieszkuje mniejsza lub większa ilość osób niż jest zameldowana do pobrania TUTAJ
Sprawy związane z opłatą za gospodarowanie odpadami komunalnymi od nieruchomości zamieszkałych prowadzone są w pok. 106 Urzędu Miasta i Gminy, tel. (32) 7065329 lub (32) 7065334.