Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Mamy 11,8 mln. zł. dotacji na rewitalizację „Dwójki”

Główna treść

Mamy 11,8 mln. zł. dotacji na rewitalizację „Dwójki”

W lipcu 2021 roku informowaliśmy, że Zarząd Województwa Małopolskiego podjął uchwałę przyznającą Gminie Wolbrom dofinansowanie uzupełniające w kwocie 2,8 mln zł. dla projektu pn. „Rewitalizacja Zespołu Szkół Pod Lasem w Wolbromiu wraz z dobudową przedszkola i przebudową istniejącego boiska sportowego”, zwiększając tym łączną kwotę dofinansowania do 9,3 mln zł. We wrześniu nadeszła kolejna dobra wiadomość.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało o przyznaniu na ten cel kolejnych 2,5 mln złotych pochodzących z Funduszy Norweskich w ramach konkursu” Poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych”. Umowa na powyższą dotację została przed kilkoma tygodniami podpisana przez Burmistrza Adama Zielnika.

Składam serdeczne podziękowania dla Pani Minister Anny Moskwy, Pana Ministra Edwarda Siarki, Pana Ministra Adama Guibourgé-Czetwertyńskiego. Przypominam, że wcześniej otrzymaliśmy z Regionalnego Programu Operacyjnego na rewitalizację Dwójki 9,3 mln. od Naszych Marszałków: Pana Łukasza Smółki i Pani Iwony Gibas. Razem mamy więc 11,8 mln. zł. dotacji. Całość wartość zadania to 15,8 mln. zł. Wreszcie po latach oczekiwań ostatnia niezrewitalizowana publiczna szkoła w gminie Wolbrom, druga co do wielkości, doczeka się należytej oprawy” – oznajmił z wdzięcznością Adam Zielnik – Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom.

Zgodnie z projektem budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz boisko przejdą gruntowną modernizację. Naprzeciw budynku szkoły zostanie wybudowane nowe przedszkole, gdyż dotychczasowy budynek przy ul. Młyńskiej nie spełnia już współczesnych wymagań.

Dotacje pozwolą także dokonać rewitalizacji boiska sportowego przy szkole.

Projekt przewiduje wykonanie:

– bieżni okólnej o długości 230 m.;

– boiska do piłki nożnej ze sztuczną trawą (wiosna – lato – jesień),

– dwóch boisk wielofunkcyjnych (w tym jedno z funduszy MIRS);

– lodowiska (okres zimowy) z agregatem chłodniczym,

– stanowisk do: pchnięcia kulą, skoków w dal, skoków wzwyż, skoków o tyczce;

– strzałochwytu łuczniczego;

– trybuny dwurzędowej i trójrzędowej;

oraz kontenerowej szatni i WC.